Reklama

Uroczysta sesja na 290-lecie

Z okazji 290 rocznicy nadania Mikołajkom praw miejskich, w Centrum Kultury „Kłobuk” odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W trakcie obrad uhonorowano osoby mocno związane z naszym miastem i działające na rzecz lokalnej społeczności.
Wyróżnione osoby
Sesję zorganizowano 16 grudnia. Tak jak każda sesja, tak i ta była otwarta dla mieszkańców. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Obrady otworzono tradycyjnie – przewodniczący Sławomir Gawliński odczytał porządek obrad i rozpoczął jej prowadzenie. Tym razem nie było jednak uchwał a... występy artystyczne.
Jako pierwsi na scenie pojawili się podopieczni Krzysztofa Magnuskiego, który opiekuje się młodzieżą jako instruktor muzyki w Centrum kultury „kłobuk”. Zaprezentowali napisany przez Krzysztofa utwór „Pieśń o Królu Sielaw”. Niezwykła piosenka opowiadająca o legendzie naszego miasta w wyjątkowym wykonaniu stanowiła pierwszy punkt artystycznej podróży.
Na scenie pojawił się także zespół „Uśmiech” z Mikołajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez Leszka Engwerta. Artyści zaprezentowali pieśni folklorystyczne oraz brawurowe wykonanie piosenki z musicalu „Metro”.
Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacjiPodczas sesji nie zabrakło poezji - przedstawiono wiersze nawiązujące do rocznicy, które powstały w odpowiedzi na konkurs Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. Całość uzupełnił wykład historyczny dr Jerzego Łapo pt. „Mikołajki przez wieki” oraz rys historyczny dawnej i powojennej historii miasta, który przedstawił burmistrz Piotr Jakubowski.
Najważniejszym jednak punktem było wręczenie okolicznościowych wyróżnień i podziękowań. W sumie uhonorowano dziesięć osób i kilkanaście organizacji i stowarzyszeń aktywnie działających na terenie gminy. Wśród wyróżnionych osób znalazły się: Janina i Franciszek Czudek, Leszek Engwert, Alojzy Jarguz, Tomasz Zakrzewski, Katarzyna Krawczyk, Krzysztof Hołowczyc, Tadeusz Gołębiewski, Kazimiera Dąbrowska, Paweł Kuźmicki i Władysław Stefanowicz.

 

 

fbPixel