Reklama

25. Finał WOŚP już w niedzielę!

To już 25 lat od kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła swą działalność. Przez cały ten okres fundacja Jurka Owsiaka zaopatrzyła w sprzęt medyczny szpitale w całej Polsce. W ubiegłym roku uzbierano rekordową kwotę w wysokości prawie 73 mln zł.

 

Każdego roku do orkiestrowego grania aktywnie włączają się również mieszkańcy Mikołajek. Wzorem lat poprzednich impreza będzie mieć charakter sportowo – muzyczny. Od godziny 9.00 w hali sportowej trwać będzie turniej piłki nożnej. Każdy z zawodników zobowiązany jest uiścić cegiełkę w wysokości 15 zł, która w całości zostanie przekazana na WOŚP. O godzinie 16.00 rozpocznie się główna impreza w Centrum Kultury „Kłobuk”. Mikołajski Sztab WOŚP przygotował program artystyczny, w którym wystąpią dzieci ze szkół gminnych oraz Aniołki Magnusa. Jako gwiazdy wieczoru na scenie pojawią się Jagoda Kret oraz Michał Grobelny znani z programu „The Voice of Poland”. Od godziny 9.00 młodzież z puszkami oraz identyfikatorami kwestować będzie na ulicach miasta. Każdy kto wspomoże orkiestrę otrzyma znane wszystkim czerwone serduszko.

 

Tegoroczne gwiazdy mikołajskiego finału WOŚP:

Jagoda Kret - finalistka 3 edycji The Voice of Poland w drużynie Edyty Górniak. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.  Jej wykonanie w duecie z Edytą Górniak na YouTube zobaczyło ponad 1200 000 osób. Występowała na wielu wielkich scenach w Polsce tj. Sylwester z TVP2 we Wrocławiu, Świąteczna kampania Coca-coli itp. Wielokrotnie występowała podczas imprez organizowanych przez TVP tj. ramówki, konferencje, Testy wiedzy TVP oraz była gościem świątecznego odcinka Familiady. Ma ponad 16,5 tysięcy fanów na Facebooku. Zdobyła ogromne doświadczenie sceniczne występując na jednych scenach u boku takich osób jak Ania Dąbrowska, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Czesław Mozil i wielu innych. Jej koncerty to show przepełnione Vintage’owymi brzmieniami, dużą energią, a zarazem pięknymi balladowymi melodiami. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Utwory "Home" i „Teraz”, w którym pięknie ukazuje swoją wrażliwość muzyczną są już dostępne do posłuchania na YT i Spotify.

Michał Grobelny to muzyk, wokalista mający na swoim koncie wiele telewizyjnych występów w programach takich jak „Twoja Twarz brzmi znajomo”, „The Voice of Poland”, czy „Szansa na sukces”. Od niedawna znany jest gdyńskiej publiczności jako jedna z głównych postaci w musicalu „Notre Dame de Paris” jako Quasimodo. Jest kompozytorem, pianistą i autorem tekstów. Na portalu YouTube znajduje się już kilka utworów twórczości Michała np. „Wszystko jedno”, „Żegnaj więc” oraz niedawno wydany utwór świąteczny pt. „Niech te święta będą dobre”. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą! Brał udział w wielu w koncertach, na których występowały takie osobowości jak Paulina Przybysz, Mika Urbaniak, Justyna Steczkowska, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Liber, czy zespoły Afromental i Varius Manx. Był zapraszany na różne telewizyjne przedsięwzięcia tj. „Jesienna ramówka TVP”, „80. plebiscyt Przeglądu Sportowego (TVP1)”, „The Voice of Poland V”dodatkowo został również gościem świątecznego odcinka „Familiady”, gdzie znalazł się w jednej drużynie razem z Liberem, Tomkiem Kammelem i Julą!

fbPixel